Kosmiczny przewodnik

To największa na świecie replika Układu Słonecznego. I jest tak blisko – tuż za Morzem Bałtyckim. Jeśli chcesz wybrać się w kosmos, ale jednak jest to nieco daleko, a bilet może kosztować… sporo, to jest to miejsce dla Ciebie. Leć na zwiedzanie Szwedzkiego Układu Słonecznego!

Kosmiczny przewodnik po Szwecji

To też doskonałe miejsce na rozbudzenie wyobraźni dzieci. Świetna metoda nauki, która udowodni naocznie dzieciakom, jak wielkie to są odległości. Nasz system planetarny został odtworzony w skali 1:20 milionów. W praktyce oznacza to miniaturki planet, ich księżyców, planetoid i innych ciał niebieskich, które rozmieszczone są na terytorium całej Szwecji. Od południa na daleką północ, aż za koło podbiegunowe. Słońce znajduje się w Sztokholmie. To arena Globen – największa sferyczna budowla na świecie. Są wszystkie planety, sporych rozmiarów planetoidy, a nawet planety karłowate w Pasie Kuipera. W Kirunie, najdalej wysuniętym mieście na północ Szwecji, jest nawet szok końcowy.

Każdy punkt na tej mapie to kolejne, ciekawe miejsce do zwiedzenia. To zupełnie nowy i nieznany sposób na zwiedzanie Szwecji – śladami Szwedzkiego Układu Słonecznego. Można w ten sposób nie tylko „upolować” ciało niebieskie na zdjęciu, ale też poznać wiele ciekawych miejsc i ludzi. Zapraszamy w tę podróż razem z nami. Kiedy dotrzemy do miejsca z poniższej listy szczegółowo opiszemy miasto, w którym znajduje się obiekt kosmiczny. Rozejrzymy się też po okolicy. Doradzimy co robić, gdzie zjeść, gdzie szukać noclegu. Stworzymy przewodnik z prawdziwego zdarzenia!

Podróż

Trasa przez Szwedzki Układ Słoneczny to prawie 4 tysiące kilometrów. 14 punktów na mapie i prawie miesiąc w zamknięciu, w jednym samochodzie. Planujemy wysiąść z promu w Karskronie 7 sierpnia, a podróż zakończyć 24 dni później.