Nasi partnerzy

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

Poznaj Świat

Magazyn Poznaj Świat wydawany jest od 1948 roku. To miesięcznik, który uzależnia od czytania i podróży. Ceniony za to, że pokazuje jaki świat jest różnorodny i piękny.

History

Amerykańska stacja telewizyjna The History Channel została uruchomiona 1 stycznia 1995 roku w USA przez firmę A+E Networks. W Polsce pojawiła się 27 maja 2008 pod nazwą The History Channel HD. To tu emitowane są kultowe seriale, takie jak Starożytni Kosmici, Wikingowie czy Maszyny nie z tej ziemi. Telewizja HISTORY to przygoda, historia i silni bohaterowie.

Kontynenty

Kontynenty to magazyn reporterów, pisarzy, fotografów i podróżników. Ukazuje się od 2012 roku. Od początku istnienia ma też swojego duchowego patrona, którym jest Ryszard Kapuściński.

Zew Północy

Magazyn Skandynawski "Zew Północy" - jedyny periodyk na rynku prasowym, poświęcony krajom nordyckim i skandynawskiej części Arktyki.

Moods Of Scandinavia

Strona ta powstała by promować skandynawski styl podejścia do życia "hyggelig". Hyggelig- czyli ładnie, miło, z poszanowaniem przyrody i skupieniem się na drugim człowieku. Byciu tu i teraz.

WSPARCIE STRATEGICZNE

PARTNERZY

Stena Lina

Stena Line jest powstałym w 1962 roku szwedzkim koncernem promowym, z siedzibą w Göteborgu. W Polsce Stena Line jest obecna od ponad dwóch dekad. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza ponad pół miliona pasażerów, korzystając z jednego z dwóch bliźniaczych statków: Stena Vision i Stena Spirit. Dwa pozostałe statki na linii, Stena Baltica oraz m/v Gute, są przeznaczone głównie do przewozu ładunków. Druga linia Stena Line pomiędzy Polską a Szwecją to połączenie frachtowe między Gdynią a Nynäshamn, portem w okolicach Sztokholmu.

Zakamarki

Wydawnictwo Zakamarki powstało w 2007 roku. Specjalizuje się w szwedzkiej literaturze dla dzieci, cenionej na całym świecie za świetne ilustracje, mądre i pełne humoru teksty.

Festiwal Filmów Skandynawskich w Darłowie

Festiwal Filmów Skandynawskich to przegląd najnowszych i tych nieco starszych produktów skandynawskiej wyobraźni. Oprócz tradycyjnego wymiaru festiwalu opartego na projekcjach filmowych, FFS to również wydarzenia artystyczne, spotkania z twórcami filmowymi i koncerty związane z kulturą i dziedzictwem Skandynawii.

Festiwal Zorzy Polarnej

Celem projektu jest wzbudzenie zainteresowania dzieci i młodzieży zjawiskiem zorzy polarnej oraz szerzenie wiedzy na ten temat, poznanie legend, mitów, bajek i opowieści o Aurora Borealis, a także zdobycie informacji o geografii i przyrodzie europejskich obszarów położonych poza kręgiem polarnym, zwłaszcza Laponii.

Nordic Focus Festival

Festiwal Kultury Nordyckiej pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego. Dzięki można przez trzy dni, nie wyjeżdżając z kraju, poczuć orzeźwiający powiew skandynawskiej kultury i zagłębiać się w filozofię życia osób zamieszkujących kraje nordyckie.

Nordic Talking

Nordic Talking to wydarzenie dedykowane miłośnikom kultur krajów nordyckich, którzy są zafascynowani skandynawskim stylem życia, a swoją pasją dzielą się z innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Celem festiwalu jest integracja środowiska influencerów, czyli pasjonatów prowadzących fanpage’e na Facebooku, konta na Instagramie i Twitterze, blogi oraz videoblogi.