Kosmiczny Przewodnik – witajcie!

Kosmiczny przewodnik po Szwedzkim Układzie Słonecznym, czyli połączenie pasji podróżowania, miłości do Skandynawii, ciekawości odkrywania i zainteresowania wszystkim, co kosmiczne.

Kim jesteśmy? Jesteśmy rodziną, a dokładnie czterema pokoleniami. Pradziadek, babcia, córka z mężem i wnuk. Możecie na bieżąco śledzić nasze losy właśnie tutaj.Wyruszamy w podróż wraz z początkiem sierpnia. Będziemy musieli pokonać prawie 7 tysięcy kilometrów, zamknięci w małej przestrzeni przez prawie miesiąc.

Skąd pomysł?

Od ponad roku prowadzę bloga Pofikasz, w którym znajduje się dział Szwedzkich Ciekawostek. Pewnego pięknego dnia, Adam trafił na informację o istnieniu Szwedzkiego Układu Słonecznego. Początkowo był to jedynie plan na kolejny wpis na bloga. Urósł jednak do szalonego pomysłu podróży przez całą Szwecję, od południa do północy. Zamierzamy spełnić wiele naszych marzeń. Dziadek zawsze chciał lecieć w kosmos. Namiastką tego były wojskowe samoloty odrzutowe, którymi wyczyniał różne, podniebne akrobacje. Babcia Alina najlepiej na świecie wspomina swoją harcerską podróż do Finlandii, która zakończyła się na norweskim już Nordkappie. Słowa: i było wtedy lato stulecia słyszałam przez całe moje dzieciństwo. Teraz w końcu będzie mogła wrócić do swojej wymarzonej Skandynawii.

Przeczytaj, o czym jest Projekt i zostań z nami na dłużej.

Dodaj komentarz