Luleå nas ugości!

Bardzo dawno nie było żadnego newsa, związanego z wyprawą. Wszystko dlatego, że rozpoczęliśmy pracę nad kolejną edycją festiwalu Nordic Talking. A mam o czym pisać!

(english below)

Jaka była moja radość, kiedy rano odpaliłam skrzynkę mailową, a tam czekała na mnie wiadomość od Sary Gunnarsson z Naran Hotell. Zaoferowali nam swoją pomoc i są gotowi nas ugościć u siebie. Radość jest wielka – to piękny hotel, położony zaraz obok Stacji Centralnej. Zajrzyjcie sobie na ich stronę, szczególnie na zdjęcie śniadania. Wygląda tak, że robię się głodna. Ale co jest najważniejsze dla nas – Naran Hotell leży blisko do naszej Planetoidy Sedny.

Osobiście najbardziej nie mogę doczekać się wizyty w Luleå. Mam wrażenie, że model planetoidy Sedny jest najbardziej pomysłowym i dopracowanym obiektem w Szwedzkim Układzie Słonecznym. To zdjęcie pochodzi Wikipedii ale już niedługo będziemy zasypywać Was naszymi zdjęciami. Pojawi się też przewodnik po mieście i relacja z naszego hotelu. Początek naszej podróży już za dwa miesiące. Dla przypomnienia, wrzucam nasz harmonogram:

For a long time I didn’t write anything about our cosmic expedition. It’s because we’ve started preparations to Nordic Talking festiwal. But I have a lot to say!

I can’t express the level of my happiness I felt after entering on my mailbox where I found a message from Sara Gunnarsson from Naran Hotell. They offered help and are ready to host us. The joy is great – this hotel is beautiful, it’s located next to the Central Station. Check out their web site, especially find pictures of the breakfast. Only from looking at it I’m getting hungry. But, what’s more important for us, Naran Hotell is located close to our Sedna Planetoid.

Personally I can’t wait most of all to visit Luleå. I think model of Sedna Planetoid is the most ingenious and refined object in the Swedish Solar System. This picture above is from Wikipedia, but soon we are going to overwhelm you with our photos. We are going to create An Unusual Guide to Sweden with comprehensive description of Luleå and coverage from our Naran hotel.

We set out our journey in two months.

Dodaj komentarz